Soutěže

 
Martin Hájek
 

4. místo v krajském kole přeboru škol v šachu - 2019

Gratulujeme!!!!

 

Dvě druhá místa v Okresním přeboru v šachu

 

Gratulujeme k úspěchu!!!

 

Nejlepší řešitelé jednotlivých kategorií Pythagoriády

 

6. ročník ZŠ - Jan Dresler (1.B) dělené 1. místo, Ema Horáková (1.B), Barbora Křížová (1.A) a Alžběta Neumannová (1.B) dělené 3. místo

7. ročník ZŠ - Matouš Pokorný (2.A) dělené 1. místo, Jáchym Horký (2.B) a Ondřej Mráz (2.A) dělené 3. místo

8. ročník ZŠ - Lukáš Pokorný (3.A) dělené 1. místo, Erik Doležal (3.A) a Anežka Zamouřilová (3.B) dělené 3. místo

 

Děkujeme všem zúčastněným za úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělým výsledkům!

 

V soutěži Matematický klokan se našim studentům opět velmi dařilo! Zde je přehled jejich nejlepších umístění v okrese i kraji.

Kategorie Benjamín (6.-7. ročník ZŠ)

Jan Dresler (1.B), Matouš Pokorný (2.A), Šimon Horký (2.A) - dělené 1. místo v okrese a 3. místo v kraji

Ondřej Mráz (2.A) - 4. místo v okrese a 10. místo v kraji

Kategorie Kadet (8.-9. ročník ZŠ)

Veronika Horáková (4.B) - 1. místo v okrese i kraji

Jáchym Zamouřil (3.A) - 2. místo v okrese a 3. místo v kraji

Jaroslav Černý (3.B) - 3. místo v okrese, 7. místo v kraji

Kategorie Junior (1.-2. ročník SŠ)

Vojtěch Bláha (6.B) - 2. místo v okrese, 5. místo v kraji

Ondřej Metelka (6.A) - 3. místo v okrese, 7. místo v kraji

Patrik Liška (6.A) - 4. místo v okrese, 8. místo v kraji

Kategorie Student (3.-4. ročník SŠ)

Jakub Jelen (8.A) - 2. místo v okrese, 4. místo v kraji

 

Krajská kola Matematické olympiády pro SŠ

Také v letošním školním roce se našim studentům podařilo postoupit do krajských kol tří kategorií Matematické olympiády pro střední školy.

V kategorii C byl úspěšným řešitelem Tomáš Pokorný (5.B), který obsadil celkové 8. místo.

Nejlepšího výsledku dosáhl Tomáš Salavec (6.B) ziskem 3. místa v kategorii B. Navázal tak na vítězství našich studentů v této kategorii z předchozích dvou ročníků.

V kategorii A dopadli nejlépe Radovan Picek (7.A) na 5. místě a Václav Voltr (8.A) na 6. místě. Naši další dva zástupci skončili na hranici první desítky, konkrétně Jakub Jelen (8.A) na 9. místě a Karolína Lexová (7.B) na 11. místě z 20 účastníků.

Studentům děkujeme za zdařilou reprezentaci naší školy a přejeme jim vytrvalost a ještě lepší umístění v příštím ročníku této soutěže!

 

Druhé místo na Historiádě

Gratulujeme našemu družstvu ve složení Barbora Křížová (1.A), Anna Marie Maříková (2.B), Jan Maňaska (3.B) a Eva Pávová (4.B), které se zúčastnilo dějepisné soutěže "Historiáda" konané ve dnech 3. a 4.května 2018 v Železném Brodě. Po urputném boji se družstvo našich studentů umístilo na 2. místě mezi dvacetipěti školami z celé republiky.

 

Literární soutěž Den Země

Gratulujeme Johaně Matyáštíkové ze 4.B za 2. místo v literární soutěži Den Země.

Úspěch v krajském kole recitační soutěže

Gratulujeme Matějovi Neumannovi ze 3.B k vítězství v krajském kole recitační soutěže a přejeme mnoho úspěchů v národním kole!

Úspěchy v zeměpisné olympiádě 2018

Velkého úspěchu dosáhli studenti Ondřej Meteleka (6.A) a Lukáš Petráň (4.B), kteří se umístili na 2. místech Zeměpisné olympiády 2018 ve svých kategoriích. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!

 

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce

Nikol Ungvári ze 3.B získala 1. místo v krajském kole Olympiády v českém jazyce, kat. I. Vítězce gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

Krajské kolo biologické olympiády kategorie B

Krajské kolo biologické olympiády kategorie B dopadlo pro naši školu velmi dobře. Tři studenti se stali úspěšnými řešiteli, Kateřina Marešová ze 4.B s výrazným bodovým ziskem krajské kolo vyhrála. Studentům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

http://www.bisgymbb.cz/sites/default/files/ke-stazeni/s30c-918041006160.jpg

 

Úspěch v prestižní matematické týmové soutěži

Stejně jako v minulých letech se začátkem jara konala v Praze matematická soutěž Náboj, pořádaná MFF UK. Jedná se o nejprestižnější týmovou soutěž v tomto oboru, o čemž svědčí i fakt, že se jí letos u nás zúčastnilo téměř 280 středoškolských týmů. Akce má navíc mezinárodní rozměr, v celkem 15 převážně středoevropských městech soutěží najednou téměř 1000 týmů! Naše škola patří mezi tradiční účastníky Náboje a také letos jsme se zařadili k těm nejlepším! V mladší "juniorské" kategorii obsadil náš tým ve složení Vojtěch Bláha (6.B), Tomáš Marek (6.A), Ondřej Metelka (6.A), Tomáš Pokorný (5.B) a Tomáš Salavec (6.B) výborné 15. místo mezi 139 týmy z celé ČR. V mezinárodním srovnání z toho bylo 87. místo z 490 týmů. Starší "seniorský" tým ve složení Jakub Jelen (8.A), Karolína Lexová (7.B), Radovan Picek (7.A), Václav Voltr (8.A) a Veronika Zámečníková (3.G) obhájil loňské 32. místo mezi 139 týmy.

Více o soutěžu na math.naboj.org

 

Vít Bureš s Terezií Köhlerovou získávají 1. a 2. místo v krajském kole biologické olympiády

Naši studenti velmi úspěšně reprezentovali naše gymnázium v krajském kole biologické olympiády v kategorii A. Šest z nich se stalo úspěšnými řešiteli tohoto kola. Vít Bureš s Terezií Köhlerovou postoupili z prvních dvou míst do národního kola této soutěže. Studentům děkujeme za excelentní reprezentaci a držíme pěsti v celostátním kole.

http://www.bisgymbb.cz/sites/default/files/ke-stazeni/kh_-_kraj_a_-52_-_verze_8_-_zkouska_-_opravena_verze.pdf

 

Úspěch našeho týmu v mezinárodní soutěži v řešení fyzikálních úloh

Gratulujeme našim studentům Radovanu Pickovi ze 7.A, Vojtěchu Bláhovi ze 6.B, Barboře Dohnalové ze 6.B, Davidu Kocmanovi ze 6.A a Štěpánu Šrajerovi z 5.A k získání 13. místa

ve 12. ročníku mezinárodní soutěže v řešení fyzikálních úloh.

 

Dvakrát prvenství v krajském kole soutěže ve francouzském jazyce. První místa v kategoriích B2 a A1 obsadily naše studentky, Lucie Hrbáčková ze 7.A a Sára Melicharová ze 4.A

Gratulujeme!!!

 

Úspěch v recitační soutěži

Blahopřejeme Matěji Neumannovi ze 3.B za postup do krajského kola soutěže dětských recitátorů!!!!!

 

První místo v okresním kole Olympiády v českém jazyce

 

Blahopřejeme Nikol Ungvári ze 3.B za vítězství v okresním kole Olympiády v českém jazyce!!!!!

 

Úspěchy v krajském kole přeboru škol v šachu

21. ledna 2018 se naši studenti pod záštitou školního klubu zúčastnili krajského přeboru škol v šachu kde obsadili třetí místo v kategorii B ( 6. - 9.třída + gymnázia). Gratulujeme k umístění!

 

 

Úspechy našich studentů v krajském kole Logické olympiády v Královéhradeckém kraji

 
 

Dne 3. 11. 2017 se v budově krajského úřadu v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo již 10. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 149 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2 690 soutěžících z celého Královéhradeckého kraje.

Jakub Jelen z našeho gymnázia na své cestě k vítězství v kategorii C (SŠ) překonal 46 soutěžících ze středních škol Královéhradeckého kraje. Hned v těsném závěsu za ním skončil Vojtěch Bláha a páté místo v této kategorii obsadil Jan Šťástek. Veronika Horáková získala krásné druhé místo v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a NG víceletých gymnázií). Všem účastníkům Logické olympiády z Bigy gratulujeme! Níže naleznete výsledkovou listinu ke stažení.

 

Školní rok 2017/2018

Vítězství v Národním kole soutěže Young People in European Forests (YPEF)

Velkého úspěchu dosáhli studenti Daniel Čičovský (2.B), Kateřina Marešová (3.B) a Eliška Ludmila Frolová (4.B) když v soutěži Young People in European Forests (YPEF) zvítězili i v národním kole. Studenti kromě prokázání odborných znalostí o lese, museli zvládnout prezentaci v anglickém jazyce s tématem: "Problémy lesů mého okolí", rovněž část soutěžních úloh (test) probíhal v anglickém jazyce.

Studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

 

Také ve školním roce 2016/2017 se našim studentům dařilo ve všech čtyřech kategoriích soutěže Matematický klokan. Na okresní úrovni se jim dokonce podařilo obsadit celkem 8 míst (z 12 možných) na stupních vítězů! Jakub Jelen,Tomáš Pokorný a Anežka Zamouřilová ve svých kategoriích zvítězili,Ondřej Metelka obsadil druhé místo, zároveň byl ovšem 9. nejlepším řešitelem z celé České republiky!

Přehled všech pódiových umístění našich studentů v jednotlivých kategoriích:

Student (3.-4. ročník SŠ)

Jakub Jelen (7.A) – 1. místo v okrese, 3. místo v kraji

David Novák (8.A) – 2. místo v okrese

Junior (1.-2. ročník SŠ)

Ondřej Metelka (5.A) – 2. místo v okrese i v kraji, 9. místo v republice!

Vojtěch Bláha (5.B) – 3. místo v okrese

Kadet (8.-9. ročník ZŠ)

Tomáš Pokorný (4.B) – 1. místo v okrese, 3. místo v kraji

Michal Vilímek (3.A) – 2. místo v okrese

Helena Valachová (4.B) – 3. místo v okrese

Benjamín (6.-7. ročník ZŠ)

Anežka Zamouřilová (2.B) – 1. místo v okrese i v kraji

 

Naši studenti sklízejí úspěchy také na sportovním poli

 

Obhajoba 1. místa v krajském kole Matematické olympiády

Celkem pěti studentům z našeho vyššího gymnázia se letos podařilo probojovat do krajského kola Matematické olympiády v některé z kategorií A, B, C. Nejlépe si vedla Veronika Zámečníková (2.G), která obsadila 1. místo v kategorii B. Radovan Picek (6.A) ji navíc ve stejné kategorii doplnil na stupních vítězů 3. místem. Velmi dobrým 5. místem se dále prezentovali Václav Voltr (7.A) v kategorii A a Tomáš Salavec (5.B) v kategorii C.

Všem našim úspěšným matematikům gratulujeme a přejeme hodně zdaru v dalších ročnících této prestižní soutěže!

 

Úspěch našich týmů v mezinárodní matematické soutěži

Obrovského úspěchu dosáhli naši studenti v matematické soutěži pětičlenných týmů Náboj, pořádané MFF UK v Praze. V mladší "juniorské" kategorii obsadil náš tým ve složení Vojtěch Bláha (5.B), Karolína Lexová (6.B), Radovan Picek (6.A), Jan Plot (6.B) a Tomáš Salavec (5.B) výborné 11. místo mezi 138 středními školami z celé ČR. V ,mezinárodním srovnání z toho bylo 57. místo mezi 449 převážně středoevropskými školami.

Skvělým umístěním se prezentoval rovněž starší "seniorský" tým, který ve složení Ondřej Daneš (8.A), Jakub Jelen (7.A), David Novák (8.A), Václav Voltr (7.A) a Adrien Zámečník (3.G) obsadil 32. místo mezi 137 středními školami.

Více o soutěžích na math.naboj.org.

 

 

Úspěchy studentů v literární a recitační soutěži

 

Matěj Neumann z 2.B se stal vítězem krajského kola soutěže v uměleckém přednesu a postupuje do celostátního kola, které se bude konat v červnu ve Svitavách.

Nikol Ungvári z 2.B získala 1. místo v celostátní literární soutěži na téma Kořeny. Bára Fiedlerová (rovněž z 2.B) získala v téže soutěži mimořádné ocenění poroty za báseň. 3. místo v této soutěži pak za své povídky získaly Johana Matyáštíková a Anežka Bartońová, obě ze 3.B. Všem jmenovaným gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů na poli mateřského jazyka.

 

Úspěchy studentských odborných prací v okresním kole SOČ

Za zkratkou SOČ se skrývá prestižní soutěž Středoškolská odborná činnost. V okresním kole obsadili i letos naši studenti čelní místa v mnoha oborech. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v krajském kole, které se koná na GJKT 11. 5. 2017. Níže seznam nejúspěšnějších středoškolských odborníků a odbornic z Bigy (a jejich prací). Na úvodní fotce máme žel zvěčněnu  jen hrstku z oceněných.

obor elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
1. místo V. Kozel (7.B) - Projekt ALFOD

obor zdravotnictví
1. místo J. Hájek (7.B) - První pomoc a úroveň její znalosti mezi žáky 9. tříd
2. místo G. Pražáková (7.A) - Tradiční čínská medicína a veřejné mínění o ní

obor geografie
1. místo K. Marešová (3.B), E. Vysloužilová (5.B), E. Frolová (4.B) - Expedice Pobaltí

obor ekonomika a řízení
2. místo A. Weisser (7.A) - Ekonomická krize v USA 2008

obor filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní vědy
2 místo K. Petrásková (7.B) ­- Doping ve službách státu

obor matematika a statistika
2. místo V. Voltr (7.B) ­- Sbírka úloh – exponenciální a logaritmické funkce, rovnice, nerovnice
3. místo J. Jacková (7.B) ­- Funkční kreslení

obor fyzika
2. místo M. Jirmanová (7.B) - Fyzika v krasobruslení

obor ochrana a tvorba životního prostředí
2. místo V. Kheil, K. Kučera, V. Berger (2.G) - Účinnost naučných stezek v Krkonošském národním parku

obor pedagogika a problematika volného času
2. místo V. Tejralová (3.H) - Vliv klasického baletu a moderního scénického tance na tělo a jeho držení

obor biologie
3. místo T. Köhlerová a J. Melicharová (7.A) - Vliv neopterinu a jiných laboratorních parametrů na výsledky cílené léčby GIST

Úspěchy studentů v biologických soutěžích

Prvenství v celostátním kole Ekologické olympiády

Studenti našeho gymnázia Štěpán Jaroš (8.A), Martina Čelakovská (8.A) a Vít Bureš (7.A) velmi úspěšně reprezentovali  školu i kraj na celostátním kole Ekologické olympiády. Kromě teoretických znalostí, které prokázali v odborném testu a praktickém určování rostlin a živočichů museli vytvořit projekt na záchranu vranky a vydry v KRNAPu. Naši studenti dokázali toto kolo vyhrát již podruhé za sebou. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy a kraje!

 

I naši nejmladší studenti zvládli vynikajícím způsobem krajské kolo biologické olympiády kategorie D, s přehledem toto kolo vyhrál Daniel Čičovský (2.B), 5. místo obsadila Anežka Zamouřilová (2.B), na 6. místě skončila Anička Maříková (byla nejlepším soutěžícím ze šestých tříd) a mezi deseti nejlepšími se umístila ještě Kateřina Voženílková (1.B) a Anna Dušková (2.A). Studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou účast.

Studenti kvart a tercií úspěšně reprezentovali naší školu v krajském kole biologické olympiády. Toto kolo vyhrála Sára Melicharová (3.A)  a na třetím místě skončila Kateřina Marešová (3.B). Navíc jsme díky Elišce Frolové (4.B) získali 6. místo a Johana Matyáštíková (3.B) obsadila 9. místo. Studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vít Bureš (student 7.A) se poslední týden v dubnu účastnil celostátního kola 51. ročníku Biologické olympiády. Stal se úspěšným řešitelem národního kola a 10. místem si vybojoval účast mezi nejlepšími dvanácti studenty v přípravném soustředění, kde bude prováděn výběr pro reprezentaci naší republiky v mezinárodním kole této soutěže. Vítkovi gratulujeme a držíme pěsti.

 

 

Soutěž YPEF - Young People in European Forests

Dvě naše družstva se jako vítězové okresního kola zúčastnila oblastního finále lesnické olympiády (YPEF). Studenty kromě odborného testu (kde některé z otázek byly i v anglickém jazyce) čekala velmi náročná praktická část. Obě družstva předvedla mimořádné znalosti. V kategorii mladších jasně zvítězilo družstvo ve složení Eliška Frolová, Kateřina Marešová a Dan Čičovský a postoupili tak do celorepublikového finále. Ve starší kategorii družstvo ve složení Kryšpín Kučera, Josef Šimáček a Václav Kheil nestačilo pouze na studenty střední lesnické školy a umístilo se na pěkném druhém místě. Studentům gratulujeme a držíme pěsti v národním kole.

 

Geologická olympiáda

Naši studenti se neztratili ani v geologické olympiádě. V obou kategoriích vybojovali první místo a postoupili do národního kola této soutěže. V kategorii SŠ na prvním místě v krajském kole skončil Vít Bureš ze 7.A a v kategorii ZŠ první místo obsadila Kateřina Marešová ze 3.B. Studentům gratulujeme a držíme pěsti v celorepublikovém finále.

Krajské kolo biologické olympiády

Studenti Bigy byli úspěšní také v krajském kole biologické olympiády kategorie A. Naše škola má celkem 5 úspěšných řešitelů v krajském kole, student 7.A Vít Bureš vybojoval třetím místem postup do národního kola této soutěže. Vítkovi gratulujeme a držímě pěsti v národním kole.

Úspěchem našich studentů skončilo rovněž krajské kolo biologické olympiády kategorie B, kde s přehledem zvítězila Veronika Zámečníková z 2.G, navíc Václav Kheil z 2.G byl jedním z mála úspěšných řešitelů této krajské soutěže.

Okresní kolo biologické olymipády

Studenti kvart a tercií předvedli skvělé znalosti v Biologické olymiádě kat. C. Všech dvanáct účastníků okresního kola se stalo úspěšnými řešiteli. Navíc první tři místa patří  studentům našeho gymnázia: K. Marešové (3.B) první místo, S. Melicharové (3.A) druhé místo a E. Frolové (4.B) třetí místo. Všem studentům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti v krajském kole.

Ani nejmladší studenti se neztratili v okresním kole biologické olympiády kategorie D. Celkem osm se jich stalo úspěšnými řešiteli a sedm postupuje do krajského kola. Daniel Čičovský s přehledem toto kolo vyhrál. Anežka Zamouřilová pak obsadila krásné třetí místo. Studentům gratulujeme a držíme pěsti v krajském finále.

 

Úspěch v krajském kole Zeměpisné olympiády 2017

Jaroslav Černý obsadil 1. místo v krajském kole Zeměpisné olympiády 2017 (kategorie B). Gratulujeme!

 

 

 

Úspěch v okresním kole Fyzikální olympiády


 

V kategorii F (8. roč.) zvítězila s výrazným bodovým odstupem Klára Horáková (3A), na 4. místě se umístila Magda Králíčková (3A).
V kategorii E (9. roč.) obsadili naši studenti 2. místo – Tomáš Pokorný (4B) a 3. místo – Anna Bernadetta Vojkůvková (4A).   
Všem výše uvedeným gratulujeme a držíme pěsti těm, kteří budou pokračovat v krajském kole!

Úspěchy studentů Bigy v jazykových soutěžích ve školním roce 2016-2017

 

 

Dominik Belza ze 4.B  obsadil 3. místo v konverzační soutěži v NJ

 

Jan Spudil ze 7.A - 1. místo v krajském kole Soutěže v německém jazyce (kategorie III B)

Gratulujeme Honzovi k úspěchu!!!!

Vítězka literární soutěže Zuzana Köhlerová z 1.G poletí do Nice

Gratulujeme a přejeme příjemný pobyt na jihu sladké Francie.

David Klouček z 8.B - 1. místo v krajském kole Soutěže ve španělském jazyce

  •  

Gratulujeme Davidovi k velkému úspěchu! Olé!

Úspěchy našich studentů v okresních kolech Konverzační soutěže v anglickém jazyce

Za kategorii I.B naše gymnázium reprezentovala Anna Slováčková ze sekundy B, která se umístila na krásném 2. místě.

V kategorii II.B bojovala Sára Melicharová z tercie A a obsadila také 2. místo, s postupem do kola krajského.

Dalším účastníkem byl Lukáš Ryška ze septimy A v kategorii III.A kde získal 1. místo, a také bude naše gymnázium reprezentovat v kole krajském.

Všem výše uvedeným gratulujeme a držíme pěsti v dalších kolech!

Lukáš Ryška ze 7.A obsadil 1. místo v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce (kategorie III A)

Great!!!!!!!

 

 

Úspěch v okresním kole dějepisné olympiády ZŠ + nižší gymnázia (leden 2017)

Gratulujeme!

2. místo -  Lukáš Petráň, 3.B
3. místo – Eva Pávová, 3.B
5. místo – Lucie Sklenářová, 3.B

Úspěchy v přespolním běhu (říjen 2016)

První místo v okresním finále přespolního běhu „Běháme s BK Tour“ v Hradci Králové získaly dívky z prim a sekund, chlapci z tercií a kvart i chlapci z vyšších tříd gymnázia. Dívky z tercií a kvart byly druhé. Tato družstva nás reprezentovala v krajském kole, chlapci z vyšších tříd gymnázia také v republikovém finále.

Nejlépe se umístili žáci:

Michaela Metelková (třída 1.B) - 1. místo v okresním finále a 3. místo v krajském finále

Petra Holečková (třída 4.B) - 1. místo v okresním finále

Klára Hrdličková (třída 4.B) - 3. místo v okresním finále

Jan Ležík (třída 4.B) - 3. místo v okresním finále

Daniel Pek (třída 7.B) - 2. místo v okresním finále

Adam Růžička (třída 7.A) -  3. místo v okresním finále.

Našim úspěšným běžcům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Krajské kolo ekologické olympiády

Velkého úspěchu dosáhli naši studenti v krajském kole ekologické olympiády, která proběhla 21.-22. 9. ve skanzenu v Krňovicích. Studenti kromě teoretických znalostí (test z ekologie), museli prokázat své schopnosti v praktickém určování rostlin a živočichů, řešili projekt s tematikou biokoridorů a museli ho obhájit před odbornou porotou. Družstvo ve složení Š. Jaroš, M. Čelakovská a V. Bureš obsadilo 1. místo  a obhájili tak vítězství z loňského roku, navíc díky vítězství v národním kole v minulém školním roce bude mít naše škola v  národním kole dvojnásobné zastoupení. Naše druhé družstvo (T. Kohlerová, Z. Šimon a D. Pek) skončili na 2. místě. Studentům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a držíme pěsti v celostátním kole, které se uskuteční na jaře.

Úspěchy našich studentů na republikové a mezinárodní úrovni

Děkujeme našim studentům za úspěšnou reprezentaci školy. Připomeňme několik velkých úspěchů konce loňského školního roku.

Jan Pražák  reprezentoval po vítězství v národním kole biologické olympiády naši republiku na Mezinárodní biologické olympiádě ve Vietnamu a získal pro ČR stříbrnou medaili.

V národním kole SOČ (Středoškolská odborná činnost) reprezentovalo náš kraj 6 našich studentů naší školy (matematika - M. Grňo, zdravotnictví - P. Havel,  chemie - L. Vencovská, kultura (hudba) - M. Horák, politologie - B. Doksanská, ochrana a tvorba životního prostředí - V. Bureš). Mimořádný úspěch zaznamenal Michal Horák s 2. místem a Vít Bureš se 3. místem ve svém oboru.

Velkého úspěchu dosáhla trojice studentů naší školy, která zvítězila v krajském kole ekologické olympiády a vyhrála i celostátní kolo. Děkujeme Honzovi Prážákovi (8.A), Štěpánu Jarošovi (7.A) a Vítkovi Burešovi (6.A), že naši školu i náš kraj velmi dobře reprezentovali v této náročné soutěži, kde kromě prokázání odborných znalostí musí studenti řešit odborné projekty. Více informací o národním kole je možné si přečíst zde: http://www.ekolympiada.cz/

Nové úspěchy v literárních soutěžích

Gratulujeme studentce 2.A Michaele Šobové, která se umístila na předních místech v celostátních literárních soutěžích (v konkurenci několika set soutěžících) - 4.místo v lit. soutěži Město jako literární kulisa (vyhlašovatel Rosteme s knihou), 5. místo v lit. soutěži Vyučování bylo přísně zakázáno (vyhlašovatel národní památník Terezín).
 
Jan Pražák (8.A) se stal vítězem Ústředního kola 50. ročníku Biologické olympiády.
 
Gratulujeme Janu Pražákovi z 8.A k úžasnému úspěchu. Článek o průběhu Ústředního kola jubilejního ročníku Biologické olymiády naleznete na stránkách Karlovy Univerzity. Gratulujeme též Štěpánu Jarošovi ze 7.A, který se stal úspěšným řešitelem této soutěže.
 

Úspěchy studentů BiGy v jazykových soutěžích ve šk. roce 2015 - 2016

Gratulujeme našim studentům k úspěchům v jazykových soutěžích!
 
Petra Votroubková (7.B) -1. místo v krajském kole Soutěže v anglickém jazyce (kat.IIIB)
Tomáš Gabriel (2.B) -1. místo v okresním kole Soutěže v anglickém jazyce (kat.IB)
Michael Weiss (7.B) -2. místo v krajském kole Soutěže v německém jazyce (kat.IIIB)
David Klouček (7.B) -2. místo v krajském kole Soutěže ve francouzském jazyce (kat.B2)
Kryštof Peršín (8.A) -3. místo v krajském kole Soutěže v ruském jazyce (kat.SŠ2)
Lukáš Ryška (6. A) -3. místo ve finálovém kole Soutěže v předčítání v němčině
Martin Bardon (7.A) -3. místo v okresním kole Konv. soutěže v angl. jazyce (kat.IIIA)
Vlastimil Peer (4.B) -3. místo v okresním kole Konv. soutěže v angl. jazyce (kat.IIB) 
 

Den země 2016 - úspěchy v literární soutěži

Naši studenti uspěli v mezinárodní literární soutěži, která byla vyhlášena v rámci celosvětové ekologické akce DEN ZEMĚ 2016.  Gratulujeme!
V kategorii L1: 
Anežka Bartoňová (2.B) – 2. místo 
Johana Matyáštíková (2.B) – 3. místo
 
V kategorii L2: Martin Pekárek (3.G) – 1. místo! 
 

Úspěchy studentů BiGy v krajském kole Olympiády v českém jazyce

Gratulujeme našim studentům k vynikajícímu umístění v krajském kole Olympiády v českém jazyce.
 
Ondřej Metelka - 3. místo v 1. kategorii
Michaela Fišerová - 8. místo v 1. kategorii
Kryštof Peršín - 4. místo ve 2. kategorii

 

Středoškolská odborná činnost - okresní kolo 2016

Gratulujeme našim studentům, kteří úspěšně reprezentovali biskupské gymnázium v okresním kole SOČ. Díky patří též všem učitelům a externím odborníkům, kteří studentům v jejich odborné činnosti pomáhali radou a vedením. Největší úspěchy uvádíme níže.
 
obor chemie: 
1. místo B. Kuttichová 7.B
3. místo L. Vencovská 3.G
 
obor umění a kultura:
1. místo M. Horák 7.A 
 
obor filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory:
2. místo D. Doksanská 3.G
 
obor biologie:
2. místo M. Čelakovská 7.A 
 
obor matematika:
1. místo M. Grňo 7.A
3. místo K. Josková 7.A
 
obor zdravotnictví:
1. místo P. Havel 7.B
3. místo D. Novák 7.A a B. Kunc 8.B
 
obor ochrana a tvorba životního prostředí:
1. místo V. Bureš 6.A
 
obor fyzika:
3. místo J. Dürer 7.A
 
obor strojírenství:
2. místo F. Falta 7.A
 

Okresní kolo Fyzikální olympiády kat. E a F

Velkým úspěchem našich studentů skončilo okresní kolo Fyzikální olympiády, a to v obou kategoriích nižšího gymnázia. V kategorii E zvítězil Tomáš Salavec, téměř s plným počtem bodů (37 ze 40 – čtyři úlohy po 10 bodech). V kategorii F obsadila 2. místo Anna Bernadetta Vojkůvková. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci. Roman Kroupa
 

Úspěchy studentů BiGy v krajském kole Biologické olympiády kat. A

Úspěchem skončila účast našich studentů v krajském kole biologické olympiády kat. A. Mezi nejlepšími osmi se umístilo pět studentů naší školy. Navíc z prvního a druhého místa do národního kola této soutěže postoupil Jan Pražák z 8.A a Štěpán Jaroš ze 7.A. Studentům gratulujeme a držíme pěsti v národním finále jubilejního 50. ročníku této soutěže.
 
 

Nejčastější dotazy

Zobrazit odpověď

  
  
  

 

 
 

Ke stažení

 
 

Sdílet:

 

Dopravní omezení v okolí školy

v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Fortna

Přijetí/nepřijetí ke studiu - zápisové lístky

 

Výsledky přijímacích zkoušek