Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Skvělé zprávy z CTM

 
 
 
 

Celkem šest našich studentů se v loňském školním roce účastnilo vzdělávání v rámci kurzů Centra pro talentovanou mládež (CTM), s nímž naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje. Z toho tři naši účastníci kurzů absolvovali náročné mezinárodně uznávané zkoušky z oboru jím blízkého. AP zkoušky  na mnoha českých vysokých školách usnadňují či přímo nahrazují přijímací řízení, na zahraničních vysokých školách je uznávání AP zkoušek téměř samozřejmostí. Také MŠMT již spustilo program, v rámci kterého by mělo být v příštích školních letech umožněno studentům vybraných škol nahradit profilovou maturitní zkoušku úspěšně složenou AP zkouškou.

Níže uvádíme přehled absolvovaných zkoušek:

Ema Horáková - AP English Literature and Composition - score: 3

Petr Škoda - AP Biology - score: 3

Tomáš Čermák - AP Physics 2: Algebra-Based - score: 5

Tomáš Čermák - AP Macroeconomics - score: 5

Pro doplnění uvádíme, že AP zkoušky hodnotí College Board v USA dle velmi přísných pravidel v bodovém rozpětí od 1 do 5 (AP Exam Scores), kde 5 je nejlepší možné hodnocení.

Tomáši Čermákovi se navíc podařilo složit zkoušku z vysokoškolské makroekonomie s plným počtem bodů, čímž se zařadil mezi pouhých 35 studentů z celkových 175 tisíc, kteří tuto zkoušku v roce 2023 skládali!

 
 

Sdílet:

 

Výsledky přijímacího řízení

 

Ohlédnutí za biologicko-výtvarným projektem pro sekundy

 

Mše za maturanty