Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
 
 
 

Spouštíme projekt na pomoc lidem v nouzi „Spolu to zvládnem!“

 
 
 
 

Vážení rodiče, milí studenti,

mimořádná doba vyžaduje mimořádné činy. Obracím se na ty z Vás, kteří byste chtěli pomáhat a hledáte možnosti, kde a jak se zapojit. Ve spolupráci s Diecézní katolickou charitou HK jsme připravili projekt „Spolu to zvládnem!“. Naše pracovnice shromažďují požadavky od občanů v nouzi, kteří potřebují zajistit nákupy, vyvenčit psa, donést léky, zařídit něco na poště atd. Současně se registrují i nabídky pomoci od dobrovolníků. Následně se k sobě přiřazují dobrovolníci a potřební občané tak, aby to pro obě strany bylo vhodné, např. z hlediska časových možností, místa bydliště apod. Současně probíhá filtrace možného zneužití této pomoci.

Tato služba nemá suplovat sociální práci nebo nějaké ošetřování a je určena pro lidi, kteří nejsou nemocní, ale kvůli omezené možnosti pohybu potřebují pomoc. Pokud byste se chtěli do projektu zapojit, můžete se přihlásit prostřednictvím formuláře níže. Na základě souhlasu se smlouvou ve formuláři, budete mít jako dobrovolník zajištěné pojištění. Do projektu se můžete zapojit, pokud je Vám 15 let a více. Pokud nejste plnoletí, budeme nejdříve kontaktovat rodiče. K případným dalším konkrétním krokům budete vyzváni koordinátorkami projektu. 

Velice děkuji všem Vám, kdož jste ochotni a schopni pomáhat. Právě nyní se totiž mohou projevit Vaše lidské kvality. Může to pro Vás také být cenná životní zkušenost.

Jiří Vojáček, ředitel Biskupského gymnázia Hradec Králové 

P. S.: Pokud naopak víte o někom, kdo pomoc potřebuje, informujte ho o našich telefonních číslech 703 890 166 a 703 890 167, která jsou dostupná v čase 9:00 - 15:00 po celý týden nebo o online formuláři: https://forms.gle/DE8ojed47UjEe26FA

Do projektu se partnersky se zapojili:

Gymnázium J. K. Tyla Hradec Králové

 
 

Sdílet:

 

Adventní trhy

 

3. místo v celostátním finále debatní soutěže Studentská Agora

 

Tříkrálová sbírka